1- تعاریف واژگان
در این بخش واژه‌هایی که در متن قوانین مورد استفاده قرار می گیرند، تعریف می شوند.
۱-۱- اپلیکیشن زیما : نرم‌‌افزار ارائه دهنده خدمات جمع آوری پسماند خشک از مبداء تولید آن.
۱-۲- صاحب امتیاز: شرکت فرانگران توسعه سلامت زیست ایرانیان و پشتیبانی کننده از خدمات آن.
۱-۳- کاربر و یا مشتری (تولید کننده پسماند): شخصی حقیقی یا حقوقی است که از طریق اینترنت به اپلیکیشن و یا سایت زیما متصل شده و یا با مرکز پشتیبانی زیما تماس حاصل کرده و یا با نمایندگان زیما به صورت حضوری قرارداد منعقد نموده تا از خدمات نرم افزاری زیما بهره‌مند ‌شود.
۱-۴- حساب کاربری: حسابی است که اشخاص برای استفاده از خدمات زیما در اپلیکیشن زیما ایجاد کرده‌اند.
۱-۵- کیف پول زیما: کیف پول زیما یک کیف پول مجازی در اپلیکیشن است که متناسب با ارزش پسماندهایی که کاربران به زیما تحویل داده‌اند شارژ می‌شود. محتوای کیف پول زیما به عنوان ارزش زباله تحویل شده به زیما توسط کاربر، قابلیت تبدیل به پول نقد، کد تخفیف و سایر امکانات تشویقی را دارد.
۱-۶- اطلاعات محرمانه : اطلاعاتی که توسط کاربران در اختیار زیما قرار داده می‌شود اعم از اطلاعاتی که به صورت مستقیم از سوی کاربران وارد می‌شود و همچنین اطلاعاتی که به صورت خودکار و در نتیجه‌ی بهره برداری از خدمات زیما در اختیار شرکت قرار داده می‌شود، مانند اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی مبدأ.
۱-۷- قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران : قانون اساسی، قوانین عادی، آئین نامه‌های اجرایی، بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها و کلیه ضوابط قانونی حاکم بر انجام موضوع قرارداد .
۲- شرایط و قوانین استفاده از سرویس‌ها و خدمات زیما.
ورود کاربران به وب‏‌سایت و اپلیکیشن زیما هنگام استفاده از پروفایل شخصی، طرح‏‌های تشویقی و سایر خدمات ارائه شده توسط زیما به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین زیما است. توجه داشته باشید که ثبت سفارش و نقد کردن کیف پول زیما و یا استفاده از خدمات تخفیفی نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین زیما از سوی کاربر است.
۲-۱- قوانین عمومی:
توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های زیما منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین تعیین شده است. استفاده از زیما به معنی توافق کامل کاربر با شرایط و ضوابط تعیین شده است.
۲-۲- سیاست‏‌های رعایت حریم شخصی:
زیما به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات سایت و اپلیکیشن استفاده می‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند. زیما متعهد می‏‌شود در حد توان از حریم شخصی کاربر دفاع کند و در این راستا، تکنولوژی مورد نیاز برای هرچه مطمئن‏‌تر و امن‏‌تر شدن استفاده شما از سایت را، توسعه دهد. در واقع با استفاده از سایت زیما، کاربر رضایت خود را از این سیاست نشان می‏‌دهد.
۲-۳- سیاست‌های حق نشر:
مطابق با قوانین کشور در رابطه با لزوم رعایت حق نشر، همه مطالب در دسترس از طریق هر یک از خدمات زیما ، مانند متن، گرافیک، آرم، آیکون دکمه، تصاویر، ویدئوهای تصویری، موارد قابل دانلود و کپی، داده‌ها و کلیه محتوای تولید شده توسط زیما جزئی از اموال زیما محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار زیما است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای زیما محفوظ می‏‌دارد.
۲-۴- سیاست های حساب کاربری:
۲-۴-۱- کاربران با ثبت نام در زیما و همچنین با هر بار استفاده از خدمات زیما می‌پذیرند که قوانین و مقررات جاری زیما را به صورت کامل مطالعه کرده و با اطلاع کامل از شرایط و معانی آن پذیرفته‌اند. این قوانین و مقررات ممکن است در طول زمان تغییرکند و بنابراین استفاده‌ی مستمر کاربران از اپلیکیشن به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات آن است.
۲-۴-۲- برای استفاده از خدمات زیما لازم است که هر کاربر حقیقی و یا حقوقی یک حساب کاربری بسازد. برای استفاده از خدمات زیما کاربر مذکور باید نام، نام خانوادگی، کد ملی ، آدرس دقیق و شماره همراه خود را در اپلیکیشن زیما ثبت کند.
۲-۴-۳- کاربران می‌پذیرند اطلاعات خواسته شده را به صورت صحیح و به‌ روز وارد کنند و مسئول عدم صحت اطلاعات اعلام شده شخص کاربران می‌باشند. در صورت اثبات خلاف این موضوع، شرکت مجاز به بستن حساب کاربری فرد مذکور و در صورت لزوم پیگیری قضایی و قانونی نزد مراجع ذیصلاح می‌باشد.
۲-۴-۴- کاربران متعهد می‌گردند که صرفا با شماره‌ی تلفن متعلق به خود (یا نماینده خود که به صورت رسمی به زیما معرفی شده است) نسبت به ثبت نام در اپلیکیشن زیما اقدام نمایند. در غیر این صورت در برابر شخص صاحب شماره‌ تلفن مسئول بوده و شرکت به محض آگاهی از این موضوع نسبت به لغو عضویت کاربر مذکور اقدام خواهد نمود.
۲-۴-۵- مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری از جمله نام کاربری و رمز عبور و همچنین حساب کاربری به عهده‌ی کاربران است. در صورت مفقود شدن یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر مذکور موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع شرکت برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع‌رسانی به شرکت انجام نشده است، مسئولیت همه‌ی فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و می‌شود به عهده‌ی وی خواهد بود.
۲-۴-۶- کاربران حق ندارند به اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهند یا حساب کاربری و کیف پول زیما خود را به شخص حقیقی یا حقوقی دیگری منتقل کنند. در مورد کاربر شخص حقوقی نیز، مسئولیت‌های قانونی بهره برداری از خدمات زیما متوجه مدیران مجموعه‌های مذکور خواهد بود.
۲-۵- ثبت، پردازش و ارسال سفارش:
کاربران در هنگام ثبت درخواست خود باید اطلاعات دقیق خود را وارد نموده و آدرس دقیق خود را روی نقشه مشخص نمایند. زیما به مشتریان خود در ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت در روز امکان سفارش‌‏گذاری برای دریافت پسماندها را می‌‏دهد. مکان تحویل کالا توسط خریدار در زیما انتخاب می‌شود و زیما متعهد است با رعایت سیاست‌های معین درمکان‌هایی که کاربران تعیین کرده‌اند، پسماند تفکیک شده را تحویل بگیرد.ساعت دریافت پسماند توسط زیما از 9 صبح الی 5 بعدازظهر می باشد.
۲-۶- سیاست قیمت گذاری پسماندهای تفکیک شده:
سیاست قیمت‌‏گذاری در زیما مبتنی بر اصول مشتری مداری و احترام به حقوق آنها است. قیمت‏‌های ارائه شده برای پسماندهای دریافتی از مشتریان (با در نظر گرفتن جمیع هزینه های تحمیلی مانند هزینه های حمل و نقل، هزینه های نیروی انسانی مرتبط و …) توسط اپلیکیشن زیما تعیین و قیمت نهایی برای کاربر نمایش داده خواهد شد.
۲-۷- عدم تطابق:
در صورتی که کاربران در قبال پسماندی که تحویل داده‌اند و اعتباری که متناسب با آن در کیف پول زیما خود دریافت نموده‌اند شکایتی داشتند می‌توانند ظرف 24 ساعت آن را به امور مشتریان زیما در میان بگذارند تا در اسرع وقت به آن رسیدگی شود.
۲-۸- کیفیت پسماندها:
کاربران باید در نظر داشته باشند که ترکیب و کیفیت پسماند تحویلی باید مطابق با تعریف زیما از پسماند خشک باشد. چنانچه اگر پسماند تحویلی شامل حجم بالایی از پسماند تر باشد در مرحله اول به کاربر تذکر داده خواهد و در صورت تکرار زیما این حق را دارد که حساب کاربری کاربر را مسدود نموده و خسارات وارد شده به خود را از محل کیف پول کاربر جبران نماید.